NAŠE ZVERY

V obývačke vo veľkej voliere žije s nami pár trojročných papagájov sivých – žakov. Samička k nám prišla prvá, volá sa Karolínka. Samec prišiel pol roka nato, volá sa Karol. Žako sa dožíva 50 až 70 rokov. Takže je jasné, že nás prežijú Úsmev. O papagáje sa stará manžel, sú jeho miláčikovia. Papagáj žako má najväčšie predpoklady zo všetkých druhov papagájov, aby sa naučil rozprávať. Aj naši žakovia už začínajú rozprávať, ovládajú už desiatky slov. Keď ich manžel vypustí z voliery, aby si polietali, tak ja pri tom nie som. Mám z nich strach, možno skôr rešpekt. Aj mladší syn je na tom tak ako ja. Starší synátor je v pohode, nebojí sa ich a pomáha s nimi manželovi.

A ešte v obývačke u nás nájdete akvárium s rybičkami. Tie dostal mladší syn na narodeniny. Stará sa o ne s veľkou láskou. Ak nám nejaká rybička zomrie, slzy mu tečú ako hrochovi. Je proste zlatý Úsmev.

V júli 2006 k nášmu zverincu pribudol aj psík. Je to trpasličí pudlík vo farbe apricot. Starší syn ho dostal k 15 narodeninám. Sám si ho vybral a dal mu meno Bendži. Stali sa z nich nerozluční kamaráti. Jeden bez druhého ani na krok Úsmev. Je veľmi spoločenský, prítulný a začína sa chovať ako naše mačky. Jednoducho sa prispôsobil prostrediu Úsmev.