NAŠE CHOVNÉ MAČKY

V apríli roku 2005 na moje 35 narodeniny som dostala od manžela malého britského bieleho kocúrika. Bol to nečakaný a zároveň úžasný darček. Tak veľmi som po ňom túžila. Jeho meno podľa rodokmeňa bolo Annael Minas Ithil. Uznajte, že s takým menom by to asi nešlo Úsmev. Dali sme mu preto meno Macko. Bol proste taký chrumkavý a milučký ako plyšový macko. Macko sa narodil 4.1.2005. Macinko je určite najlenivejší tvor na svete. Prekonanie metrovej vzdialenosti je niekedy pre neho hotová drina Úsmev. Jednoducho nevládze a padá na zem s veľkou radosťou Úsmev, hlavne pred našim nohami. Ale aby sme mu nekrivdili, vie byť aj mrštný a úžasný skokan. Je najprítulnejší z našich mačičiek, miluje sa obtierať a hlavne líškať o mokré nohy Úsmev.


Tesne pred Vianocami toho istého roku sme si kúpili lilavú britskú mačičku Brithil. Pochádzala z tej istej chovateľskej stanice ako náš Macko. Bol to vrh B. Bolo to radosti Úsmev. Ani sme nevnímali tak Vianočné sviatky ako inokedy, prvoradá bola naša mačička Brituška a samozrejme, že aj ostatné zvieratá. Však ako inak Úsmev. Brithil sa narodila 10.10.2005. Brituška má rada dotyky a hry s mávatkami. Rada spáva v kúpeľni na poličke pri umývadle. Miluje tečúcu vodu a vatové paličky do ucha – samozrejme čisté Úsmev.


V lete roku 2006 sme si priniesli domov opäť malú mačičku. Volá sa Evelline Bell Arden. Je to britská colourpoint mačička s hnedými odznakmi. Je to náš posledný prírastok. Meno Evelline dlho nezostalo, prischlo jej meno Evička. Ani neviem prečo Úsmev. Evička je malý diablik. Je veľmi živá, hravá, spoločenská a prítulná. No hlavne najkrajšie, najhlasnejšie a najdlhšie dokáže priasť. Je úžasná spoločníčka Úsmev.


Vo februári 2007 nám manžel spolu so starším synom priviezol z výstavy z Rakúska veľké prekvapenie. Z novučičkej modrej prepravky na mňa a mladšieho syna hľadeli nádherné oranžové očká, ktoré patrili nášmu novému prírastku do rodiny. Bola to britská modrá mačička s menom Klasilko ‘s Cats Zolta. Nazvali sme ju Sašenka. Saška si z pomedzi nás za svojho pánička vybrala mladšieho syna Števka. Stali sa z nich nerozluční kamaráti. Obidvom z očí vytŕča aspoň sto čertov. Ich hry nemajú konca kraja. Sašenka je veľmi prítulná a milá spoločníčka. Jej nádherný široký chvostík mi každý deň „poupratuje“ od prachu celý byt.


V novembri 2009 sa narodili našej Sašenke v poradí druhé mačiatka. Bol to vrh E. Mačičku menom Enjy sme si nechali. Očarila nás svojim rozkošným pohľadom a šibalským úsmevom Úsmev. Veľmi sme sa do nej zaľúbili a tak sme sa rozhodli, Enjy ostáva u nás Úsmev. Robí nám veľkú radosť Úsmev. Je to pre nás ponechané z vlastného odchovu prvé mačiatko. Voláme ju Lilinka.


V apríli v roku 2011 sa narodili našej Britilke rozkošné mačiatka, zamilovali sme sa do kocúrika Ilidiána. A tak padlo rozhodnutie, nechávame si ho ako chovného kocúra Úsmev. Keď mal pol roka išiel bývať k mojej super kamarátke Renátke do Komárna do rodinného domu. Má sa tam skvele, vlastná izba na spanie, plno hračiek, papania a veľa lásky Úsmev. Renka ďakujem ti za perfektnú starostlivosť. Voláme ho Ilino Úsmev.


O rok na to v roku 2012 Britilka mala ďalšie mačiatka. Boli to štyria nezbednici, malí čertíci Úsmev a medzi nimi malinká okatá Mortícia Úsmev už len to meno nasvedčovalo, že to bude riadna šibalka Úsmev nemohli sme inak, Mortícia zostala doma... a robí nám veľkú radosť Úsmev. Je to naša parádnica Mortiška Úsmev.


V apríli 2013 sa našej Britilke a Jonatánkovi narodil jedináčik - kocúrik Quido. Je rozkošný, veľmi prítulný, proste maznáčik Úsmev. Bez dlhého váhania sme sa rozhodli, Quidko zostáva doma. Teší nás jeho spoloenosť Úsmev je úžasný Úsmev. Zdedil po maminke noblesu a po tatinovi kúzlo a šarm Úsmev.


V októbri 2013 naša Lilinka porodila nádherné mačiatka - vrh T. Učarovala nám jediná mačička Tiffany, zamilovali sme si ju a padlo rozhodnutie...Fanynka je naša Úsmev. Fanynka nám veľmi pripomína svoju maminku Lilinku Úsmev je to "beťárka" a to poriadna Úsmev.


Január 2014 - Mortiška porodila svoje v poradí druhé mačiatka. Otcom mačiatok je náš odchov miláčik Jonatánko. Malinká mačička Vivian ako keby oteckovi z oka vypadla. Viac sme neuvažovali, Vivian zostáva doma Úsmev je to naše modré šťastíčko Úsmev.


A je tu opäť tá chvíľa, keď sme sa rozhodli si nechať ďalšiu mačičku. Ilidiánkovi a Mortiške sa narodilo 29.01.2017 šesť utešených mačiatok. Malinká Crystal nám učarovala Úsmev ako keby maminke z oka vypadla Úsmev jej srsť bola ta svetlučká až strieborná Úsmev Crystalka vitaj u nás Úsmev


november 2019 - do našej Adamsovie rodinky pribudol malinký Johny Úsmev biela snehová guľôčka Úsmev náš anjelik, naša radosť Úsmev Chcem veľmi pekne poďakovať Marekovi Peciarovi - Chovateľská stanica Horský park za tento biely unikát Úsmev


V máji 2021 naše mačacie spoločenstvo rozšírili dve rozkošné mačičky z chovateľskej stanice von Amselhut z Nemecka. Nádherná čokoládová britka - dali sme jej meno Nana a dlhosrstá britka - jej prischlo meno Cloe:-) sú to veľké kamošky:-) radi vyvádzajú a naháńajú sa:-) sú to veľké prieskumníčky:-) a majú svoje životné motto - so všetkým sa dá zahrať:-)


a začíname sa rozrastať.... naše mačičky starnú, tak ako my:-) omladzujeme:-)
v decembri 2021 k nám prišli dve mačičky opäť od Mareka Peciara:-)naša spolupráca kvitne:-)
prvá mačíčka je britská čierno - korytnačinová bodkovaná - voláme je Gully:-)
druhá mačičika je britská čierno -strieborne mramoravaná - whiskaska Sisi:-)
sú tak veľmi prítulné, maznavé, proste na zjedenie:-)


január 2022 - splnil sa mi sen v podobe krásnej majestátnej mačičky z Ruska:-) Je to britská dlhosrstá čokoládová bicolorka menom Oreo:-)


veľmi sme sa obávali ako naše staršie mačky príjmu nové prírastky, ale zvládli to super:-) sú jedná veľká mačacia rodina:-) milujeme ich:-)


a keďže sme všetko spolu bravúrne zvládli a naše staršie mačičky prijali Gully, Sisi aj Oreo, tak sme sa rozhodli, že pokračujeme a rozrastáme sa:-) v júni 2022 k nám zavítala od Mareka Peciara nová mačička - brtiská modrá - dali sme jej meno Mia:-) miluje myšičky a mávatka:-) a je to malá demolátorka:-)

Greta Mia de la Horský park, SK
Greta Mia de la Horský park, SK
BSH a
Britská modrá krátkosrstá
CHOVNÁ MAČKA
nar: 20.02.2022
Mia

Nana von Amselhut, DE
BSH b
Britská krátkosrstá čokoládová
CHOVNÁ MAČKA
nar: 18.01.2021
Nana


FeLV, FIV, PKD negatívne

Odina von Amselhut, DE
BLH j 03
Britská dlhosrstá bicolor lilavokorytnačinová
CHOVNÁ MAČKA
nar: 29.01.2021
Cloe


FeLV, FIV, PKD negatívne

Ginna de la Horský park, SK
BSH f 24
Britská čierna korytnačinová bodkovaná
CHOVNÁ MAČKA
nar: 10.07.2021
Gully


FeLV, FIV, PKD negatívne

Sofia Hera de la Horský park, SK
BSH ns22 64
Britská čierna strieborná mramorovaná
CHOVNÁ MAČKA
nar: 22.06.2021
Sisi


FeLV, FIV, PKD negatívne

Glorious Lotus Orellya, RU
BLH b 03
Britská dlhosrstá čokoládová bicolor
CHOVNÁ MAČKA
nar: 10.05.2021
Oreo


FeLV, FIV, PKD negatívne

Hercules Artic Hammer del Horský park, SK
BSH w 62
Britská krátkosrstá biela s oranžovými očami.
CHOVNÝ KOCÚR
nar.: 05.08 2019
Johny

FeLV, FIV, PKD negatívne